دانلود کتاب
  1. کتاب فرهنگ فارسی
  2. برای دانلود متن کامل کتاب فرهنگ فارسی ایمیل خود را وارد نمایید.
  3. ایمیل(*)
    ورودی نامعتبر

مطالب جدید را در ایمیل خود ببینید

سخن سردبیر

با سلام ، پایگاه علمی پژوهشی ایران در فضایی جدید به فعالیت خود ادامه می دهد . نظرات و توجه ویژه بازدیدکنندگان ما را بر آن داشت تا فضایی بهتر از قبل برای تلاشگران عرصه علم و پژوهش فراهم نماییم . محبت نموده و ما را از نظرات ارزشمندتان مطلع فرمایید. نظرات خود را می توانید به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال نمایید. سایت قدیم ایران پژوهش در آدرس جدیدی قرار گرفته است.برای مشاهده نسخه قبلی سایت اینجا کلیک کنید.

ایران پژوهش - ایران پژوهش

ایتما ITMA بزرگترین نمایشگاه صنعت نساجی جهان محسوب میشود که توسط سماتکس CEMATEX اداره میگردد. سماتکس سازمانی است که توسط اتحادیه های ماشین آلات نساجی9 کشور اروپائی بلژیک ، فرانسه ، هلند ، ایتالیا ، آلمان ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس و بریتانیا ایجاد شده است. نمایشگاه ایتما به نوعی المپیک صعنت ساخت ماشین آلات نساجی محسوب میشد که از سال 1951 هر چهار سال یک بار برگزار میشود. این نمایشگاه در سال 2011 در شهر بارسلون اسپانیا برگزار شد و دورآتی آن در سال 2015در شهر میلان ایتالیا برگزار میشود. متولی این طرح CEMATEX یا مجمع اتحادیه های تولید کنندگان ماشین آلات نساجی چند کشور اروپائی است . این نمایشگاه در واقع بزرگترین رویداد جهان در زمینه فناوری نساجی و پوشاک محسوب می شود .

QR-code چیست ؟

چهارشنبه, 02 ارديبهشت 1394 ساعت 12:44 نویسنده:
بازدید: 387 بار
دسته: عمومی

تاریخچه: 
QR-code درسال 1994 بوسیله شرکت Denso Wave که از شرکت های زیر مجموعه تویوتای ژاپن است، ابداع و به منظور ردیابی قطعات در صنایع تولید خودرو مورد استفاده واقع شد، این رمزینه ها در ژاپن بسیار فراگیر بوده و بیشترین کاربرد را میان بارکد‌های دوبُعدی دارد. 

دانلود کتاب بخش پوستر در همایش ها

پنج شنبه, 27 فروردين 1394 ساعت 06:46 نویسنده:
بازدید: 383 بار

همایش های علمی دارای بخش های مختلفی می باشد که یکی از بخش های مهم آن بخش ارایه مقالات به صورت پوستر می باشد . این کتاب راهنمای بسیار خوبی در ارتباط با بخش پوستر همایش های علمی می باشد .

متن کامل این کتاب را در ادامه مطلب در بخش بارگیری پیوست ها دانلود نمایید .

مدیریت همایش های علمی و حرفه ای

پنج شنبه, 27 فروردين 1394 ساعت 06:34 نویسنده:
بازدید: 355 بار

سالانه همایش های مختلفی در سطح کشور و جهان برگزار می گردد. این همایش ها اگر بر اساس مبانی علمی و دانشگاهی نباشد مطمئنا اثر بخشی آنها نیز کم خواهد بود . این کتاب راهنمای مناسبی برای برگزاری همایش های علمی خواهد بود . 

متن کامل کتاب را در ادامه مطلب در بخش بارگیری پیوست ها می توانید دانلود نمایید .

دانلود کتاب مدیریت ارتباطات علمی

پنج شنبه, 27 فروردين 1394 ساعت 06:18 نویسنده:
بازدید: 358 بار

 مهم‌ترین بستر برای توسعهء دولت الکترونیکی، پایگاه‌های وب هستند که نقش رابط بین دولت و شهروندان را ایفا می‌کنند. با این وجود، ساخت پایگاه‌های وب برای این سازمان‌ها باید با هماهنگی با یک‌دیگر صورت گیرد تا در طول زمان با مجموعه‌ای نامتقارن و ناموزون از پایگاه‌های وب دولتی رو‌به‌رو نشویم. از سوی دیگر اگر پایگاه‌های وب سازمان‌های دولتی از الگوی نسبتاً مشابهی پیروی کنند، کار با آنها تکراری و عادی می‌شود و کاربران می‌توانند با کمترین درگیری فکری از آنها استفاده کنند. در طراحی پایگاه‌های وب، مهم‌ترین و نخستین گام، طراحی محتوای آنهاست. بر‌ این ‌اساس، در این کتاب طرحی مناسب از اطلاعات و ارتباطات پایه برای پایگاه‌های وب دستگاه‌های دولتی ارائه می‌شود. به این منظور ابتدا مفاهیم دولت الکترونیکی و سپس در این چارچوب، چگونگی پیاده‌سازی پایگاه وب دستگاه‌های دولتی تبیین می‌گردند. در ادامه نیز محتوای پایگاه‌وب این گونه سازمان‌ها از جمله فهرست اطلاعات و ارتباطات پایه، ساختار راهبری، و ویژگی‌های مناسب اطلاعات ارائه می‌شوند. 

متن کامل کتاب را از ادامه مطلب قسمت بارگیری فایل دانلود نمایید.

سال جدید مبارک باد

سه شنبه, 11 فروردين 1394 ساعت 09:09 نویسنده:
بازدید: 341 بار
دسته: عمومی

پیام نوروز این است
دوست داشته باشید و زندگی کنید ، زمان همیشه از آن شما نیست . . .

آموزش سربرگ های tools optionمربوط بهInternet Explorer

پنج شنبه, 11 دی 1393 ساعت 05:52 نویسنده:
بازدید: 3445 بار

کامپيوتر خود را بهتر بشناسيم : مرورگرهای وب

 

کاربران اينترنت با استفاده از نرم افزارهائی موسوم به "مرورگرهای وب " از منابع موجود بر روی اينترنت استفاده می نمايند. نرم افزارهای فوق توسط شرکت های متعددی پياده سازی و در اختيار استفاده کنندگان قرار می گيرد . هر يک از مرورگرهای وب دارای مزايا و محدوديت های مختص به خود بوده و کاربران اينترنت می توانند متناسب با نياز خود از آنان استفاده نمايند .

آموزش 5 نکته مهم هنگام استفاده از اینترنت

یکشنبه, 02 فروردين 773 ساعت 00:00 نویسنده:
بازدید: 3161 بار

اینترنت بی تردید فرصتهای فراوانی فراهم می کند اما استفاده از این پدیده بی نظیر همانند بسیاری از ابزارهای دیگر نیازمند در نظر گرفتن برخی اصول و در واقع فرهنگ استفاده است. اینترنت به همان نسبت که توان ایجاد فرصتهای جدید را دارد می تواند تهدیداتی را نیز به همراه خود داشته باشد که با در نظر گرفتن برخی قوائد ساده بخصوص در حوزه شخصی و خصوصی می توان با اطمینان بیشتری از آن استفاده کرد در ادامه به پنج اصل مهم در استفاده مطمئن تر از اینترنت اشاره خواهد شد.با اموزش این 5 اصل و نکته مهم در سایت سرزمین دانلود با ما همراه باشید.

آموزش ساخت وبلاگ درپرشین بلاگ – persianblog.ir

چهارشنبه, 10 دی 1393 ساعت 16:34 نویسنده:
بازدید: 3402 بار

وبلاگ ، یک صفحه وب ( مشابه یک روزنامه شخصی ) و با قابلیت دستیابی عموم کاربران به آن است . وبلاگ ها ، بر اساس یک نظم خاص بهنگام و محتوی بلاگ نشاندهنده شخصیت مولف و یا مولفان آن می باشد . اولویت استقرار و یا نشر مطلب بر اساس یک ساختار زمانی شکل می گیرد. در این حالت خوانندگان بلاگ ها همواره در ابتدا جدیدترین مطلب و یا مطالب منتشر شده را مشاهده و در صورت تمایل آن را مطالعه می نمایند .

منابع اینترنتی در زمینه تکنولوژی آموزشی

یکشنبه, 02 فروردين 773 ساعت 00:00 نویسنده:
بازدید: 3171 بار

www.iste.org/

این سایت به انجمن بین المللی کاربرد تکنولوژی در آموزش تعلق دارد . در این سایت می توان اخبار ، رویدادها ، ابزارهای کمک آموزشی ، امکانات جستجو ، عضویت در سایت ، تحقیقات و انتشارات را مطالعه کرد .

www.ed.gov/about/offices/list/os/technology/index.html

این سایت متعلق به سازمان آموزش ملی امریکا می باشد . در سایت می توان مواردی چون برنامه های در دست اجرا ، اخبار و رویدادها ، منابع آموزشی ، انتشارات ، امکانات جستجو و INDEX الفبائی سایت را مشاهده کرد .